Zdrowa naturalna woda




Do życia i prawidłowego działania całego organizmu jest nam potrzebna woda. Najmniejsze zapotrzebowanie na wodę wynosi 1-1,5 litra na dobę. Przytoczona wielkość spożycia ulega pewnym wahaniom w zależności od niektórych czynników, np. wieku, wysiłku fizycznego, temperatury otoczenia itp. Pozostałą wodę dostarczamy w połączeniu ze spożywaną żywnością. Jak wykazano, wszelkie zakłócenia pomiędzy przyjmowaniem, a wydalaniem wody z organizmu są przyczyną zaburzeń.

Istotne jest także, jaką wodę pijemy. Musi ona posiadać, oprócz związków wodoru i tlenu, także wiele składników mineralnych i mikroelementów, potrzebnych dla naszego organizmu, skutkujących prawidłową przemianę materii, zapobiegających wielu chorobom i niedomaganiom. Są to m.in. chlor, wapń, potas, sód, siarka i magnez, także miedź, mangan, cynk, kobalt, oraz takie biopierwiastki, jak: chrom, molibden, selen, cyna, fluor, wanad, krzem, glin, lit, nikiel, bar i stront. Woda nie powinna zawierać związków chemicznych, niezdrowych dla organizmu ludzkiego lub wskazujących na jej zanieczyszczenie, ani też składników wpływających niekorzystnie na jej smak, zapach lub zabarwienie.

Spożywana woda pod względem bakteriologicznym powinna odpowiadać określonym kryteriom. Tymczasem nasilające się skażenie środowiska naturalnego, zanieczyszczenie powietrza, gleby, rzek i jezior, wymusza na nas co dzień do korzystania z nie najlepszej wody w której nie ma naturalnych składników. Znaczna liczba osób, chcąc poprawić jakość płynącej z kranów wody, używa specjalnych filtrów. Należy jednak pamiętać, że pełnią one dodatkową funkcję tylko wtedy, gdy są przeczyszczane conajmniej raz w tygodniu, wymieniane oraz regenerowane.

Najodpowiedniejszą wodą do picia jest mineralna woda stołowa, którą uzyskuje się z głębi ziemi. Jest ona pozbawiona zanieczyszczeń, na które są narażone wody powierzchniowe, a co najistotniejsze – jest zaopatrzona w składniki mineralne, potrzebne dla naszego organizmu. Spośród bardzo wielu rodzajów wód mineralnych występujących w naszym kraju zaledwie mizerny ich procent wykorzystuje się do produkcji wód stołowych, takich jak: Staropolanka, Perła Bałtyku, Mazowszanka, Krakowianka itp.

Picie wód mineralnych o charakterze terapeutycznym nie jest wskazane. Takie domowe leczenie, stosowane bez nadzoru i zaleceń lekarza, może być wręcz niekorzystna dla zdrowia. Może ona np. za bardzo obciążyć nerki, a nawet sprzyjać tworzeniu się kamieni. Wodę leczniczą spożywa się tylko na wyraźne zalecenie lekarza, najlepiej bezpośrednio u źródła, czyli w pijalni uzdrowiskowej. A zatem bez ustalonych potrzeb leczniczych bezpieczniej będzie ograniczyć się do picia wody stołowej.







Źródło: Apteka natury – Jadwiga Górnicka

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • Wody stołowe Mazowszanka Krakowianka Staropolanka Perła Bałtyku itp

Comments are closed.