Oczyszczanie jelita grubego




Długie na dwa metry jelito grube stanowi końcowy fragment układu pokarmowego. W organie tym u dorosłego człowieka znajduje się kilka kilogramów kamieni kałowych. Najczęściej po 40. roku życia jest ono na tyle zajęte nie strawionymi pozostałościami, że uciska inne organy. Zanieczyszczone, daje o sobie znać jako zaparcia, refluks, zgaga, wzdęcia, odbijanie. Objawia się również nalotem na języku, nieprzyjemnym oddechem, brzydkim zapachem potu, plamami na twarzy, zwisającą pomarszczoną skórą. Te oznaki powinny nas skłonić do rozpoczęcia kuracji, gdyż zanieczyszczone jelito grube zatruwa cały organizm. Toksyny dostają do krwi, do wszystkich narządów, negatywnie wpływają na wątrobę, trzustkę, co doprowadza do cukrzycy. Powstają złogi miażdżycowe w tętnicach serca, co może być przyczyną nadciśnienia tętniczego, tworzą się złogi w stawach, co czasami powoduje choroby reumatyczne. Medycyna klasyczna leczy te dolegliwości, a należałoby zacząć od oczyszczenia jelita grubego.

Jak oczyścić jelito grube

Aby oczyścić jelito grube najlepszym sposobem jest użycie 20-proc. Natrium thiosulfuricum. Zwykle ten lek używa się zewnętrznie, do smarowania skóry przy swędzeniu, wykwitach itp. Zaleca się jego stosowanie wewnętrzne, jako środka wspaniale oczyszczającego jelito grube z zalegających tam przez lata kamieni kałowych oraz gazów gnilnych. Kuracji towarzyszy dieta oparta na gotowanym ryżu lub kaszy jaglanej, które to zboża leczniczo wpływają na śluzówkę żołądka.

Jak stosować Natrium thiosulfuricum

Wypijamy na czczo lub na noc jedną łyżkę 20-proc. Natrium thiosulfuricum, rozpuszczonego w pól szklanki gorącej wody. Rano po wypiciu płynu śniadanie zjadamy najprędzej godzinę później. Natrium thiosulfuricum pijemy przez kilka dni, nawet 2-3 razy dziennie, aż do czasu, kiedy pojawi się codzienny obfity stolec, co jest warunkiem koniecznym wyleczenia śluzówki jelita. Na początku używania leku stolec ma ciemną barwę, jest obfity, o silnym, nieprzyjemnym zapachu. Występuje też nasilone wydzielanie gazów, ale świadczy to o tym, że jelito się oczyszcza ze złogów i toksyn. Po 3-4 dniach stolec powinien nabrać normalnego, zdrowego wyglądu. W czasie picia preparatu powinno się jeść produkty lekkostrawne, najlepiej nie jeść mięsa.

Gdy stolec będzie unormowany zaczynamy dietę ryżową. Można wtedy pić herbatki ziołowe, np. dziurawiec, doskonały na wątrobę, miętę na żołądek, melisę o kojącym działaniu, skrzyp i żurawinę na nerki, polecane są też dzika róża, rumianek, lipa. Po zakończeniu diety jeszcze przez kilka dni spożywamy dużo gotowanych i surowych warzyw i owoców. Nie powinniśmy od razu zajadać się schabowym, ale powoli przejść na zdrową, różnorodną dietę. Ogół wyrzeczeń wynagrodzi nam spadek 5 kg wagi, przypływ energii, zręczność ruchów.

Dieta ryżowa

Dietę ryżową lub dietę z kaszą jaglaną stosujemy przez 10-12 dni. Posilamy się 3-4 razy dziennie w dowolnych ilościach gotowany ryż lub kaszę jaglaną. Gotując porcję ryżu lub kaszy co drugi dzień, przed końcem gotowania dodajemy 1-2 pokrojone jabłka i jeszcze chwilę gotujemy, aż się rozgotują. Jabłka sprawią, że smak potrawy będzie lepszy. Możemy również dodawać zioła, przyprawy, np. majeranek, kminek, imbir, cynamon. W czasie diety do jednej porcji ryżu lub kaszy dodajemy raz dziennie łyżkę zmielonego siemienia lnianego. Znajdujące się w nim substancje dobroczynnie wpływają na śluzówkę jelita. Jeśli w trakcie diety ryżowej występują zaparcia, także zaczynamy pić 20-proc. Natrium thiosulfuncum, bo koniecznym warunkiem odtrucia całego organizmu jest codzienny obfity stolec.

W czasie stosowania diety ryżowej można pić kawę z pyłkiem kwiatowym i miodem. Przede wszystkim osoby cierpiące na niskie ciśnienie mogą bez obaw rozkoszować się ulubionym napojem. Nie można skracać czasu stosowania diety, nawet jeżeli prawidłowy stolec pojawił się wcześniej, gdyż tak długo trwa wyleczenie śluzówki. Po tej kuracji zaleca się jeszcze przyjmowanie preparatów ziołowych na poprawę pracy wątroby, nerek, wzmocnienie układu odpornościowego. Po oczyszczeniu jelita grubego można jeść połowę tego, co jadaliśmy wcześniej, a i tak będziemy mieli więcej energii.

Kiedy należy oczyszczać jelito grube

Uciążliwe, powracające zaparcia albo różne alergie lub inne problemy skórne bardzo często mają podłoże w zanieczyszczonym jelicie grubym, które w ten sposób próbuje uwolnić się od toksyn i zalegającego, obciążającego balastu. Używanie maści czy innych preparatów do smarowania skóry chwilowo poprawia stan, ale te dolegliwości stale wracają. Jeżeli natomiast oczyścimy jelito i poprawimy oddychanie, to skutecznie i na zawsze wyeliminujemy te schorzenia.

O stan jelita grubego zaczynamy dbać po czterdziestym roku życia, chyba że wcześniej wystąpiły problemy skórne. Nie wolno stosować do oczyszczania Natrium thiosulfuricum przy niektórych chorobach, np. ostrych stanach zapalnych nerek, wątroby, jelit, wszelkich stanach zapalnych w układzie trawiennym, wrzodach żołądka. W takim przypadku najpierw konieczne jest wyleczenie śluzówki żołądka i dwunastnicy. Pacjent powinien w tym celu 20 minut przed posiłkiem brać tabletki homeopatyczne Gastricumeel, Duodenoheel oraz Lymphomyosot, trzy razy dziennie po 1 tabletce każdego preparatu trzeba włożyć razem pod język. Zażycie 2 opakowań każdego leku wyleczy te schorzenia. Następnie można już przejść do oczyszczania jelita grubego.

20-proc. Natrium thiosulfuricum nie należy pić również przy ostrym stanie cukrzycy. Jednak cukrzyca występująca w starszym wieku, tzw. cukrzyca typu 2, łączy się z gorszą pracą wątroby i trzustki, ale jest łagodniejsza i łatwiejsza do wyleczenia. Oczyszczenie jelita grubego, poprawa stanu wątroby, odpowiednia dieta, picie ziół, ruch, spacery najczęściej pomagają w wyleczeniu tej formy cukrzycy. Jeżeli pacjent już bierze insulinę, to należy postępować bardzo ostrożnie. Najpierw zaleca się picie ziół na poprawę stanu chorego i udrożnienie zatok. Dopiero na końcu można przystąpić do oczyszczania jelita. Nie zalecane jest przyjmowanie preparatu po zawale serca i po operacjach oraz silnych chorobach infekcyjnych. W tych ostatnich przypadkach należałoby odczekać do 6 tygodni, aż pacjent nabierze sił, i dopiero wtedy przystąpić do oczyszczenia jelita i diety ryżowej.

Lewatywa jako sposób oczyszczania jelita

Lewatywa to świetna metoda oczyszczania jelita, ale w domu kłopotliwa, trochę krępująca i wcale nie taka łatwa do przeprowadzenia. Dawniej lewatywy były dosyć powszechnie stosowaną metodą. Do odbytu wlewano dużą ilość wody, która wypłukiwała rozmaite złogi. Po kilku zabiegach, a towarzyszyła temu bardzo lekka, np. tygodniowa, dieta, jelito było czyste, a jego śluzówka – zdrowa. Jednak zalecane 20-proc. Natrium thiosulfuricum jest wygodniejsze do zastosowania, a tak samo skuteczne.

Oczyszczenie jelita grubego usuwa procesy gnilne. Jeżeli w porę tego nie zrobimy, tylko nadal będziemy dostarczać w pokarmie nowych substancji dla bakterii gnilnych, problem będzie nabrzmiewał. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy może samodzielnie przeprowadzić kurację oczyszczania jelita, lepiej niech się skontaktuje z lekarzem, który zleci morfologię krwi, badanie moczu, OB, kolonoskopię, USG jelit i oceni stan zdrowia pacjenta. Jednak nawet przy dobrych wynikach można cierpieć na zaparcia, alergie skórne czy niestrawność i wtedy oczyszczenie jelita pozwoli pozbyć się tych dolegliwości i poprawić ogólny stan zdrowia.

Zobacz też:

Rak jelita grubego

Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn

Oczyszczanie wątroby

Oczyszczanie układu limfatycznego







Źródło: Jadwiga Górnicka – Na zdrowie – Porady dr Górnickiej

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • natrium thiosulfuricum
  • natrium thiosulfuricum 20 gdzie kupić
  • natrium thiosulfuricum cena
  • natrium thiosulfuricum apteka internetowa
  • natrium thiosulfuricum 20 cena
  • 20 natrium thiosulfuricum
  • natrium thiosulfuricum apteka
  • 20% natrium thiosulfuricum
  • co to jest natrium thiosulfuricum
  • natrium thiosulfuricum 20%

4 Comments

  1. […] Oczyszczanie jelita grubego […]

  2. […] trujących w niegroźne. Gazowe wytwory metabolizmu są usuwane z powietrzem przez płuca. Jelita wydalają część balastu razem z kałem. Także skóra uczestniczy w ciągłym odtruwaniu, wydzielając pot, a wraz z nim substancje […]