Jan Cop

Intergracja neurostrukturalna
Jan Cop stosuje on od niedawna pionierską i mało jeszcze w Polsce znaną technikę Integracji Neurostrukturalnej (NST). Często pacjenci są zaskoczeni efektami NST. Już po kilku zabiegach u ponad 3/4 z nich widoczna jest znaczna poprawa stanu zdrowia. Najważniejszą cechą nowej techniki Integracji Neurostrukturalnej jest reaktywowanie naturalnych sił obronnym organizmu, ponieważ ma ona wpływ na wszystkie układy i struktury ciała ludzkiego, włączając w to sferę emocjonalną. Metoda ta jest zupełnie bezpieczna, może być stosowana u pacjentów, bez względu na wiek i stan zdrowia. Skupiając się na całym ciele a nie tylko na jego jego części, terapeuta poprawia funkcje wszystkich organów i struktur, wymuszając samoleczenie i samoregulację.

Metoda ta polega na przeprowadzaniu specjalnych manipulacji na tkankach miękkich w obszarze całego ciała i zapoczątkowaniu procesów samoregulacji i samoleczenia na poziomie wielu narządów i układów. Pozwala zlikwidować stany zapalne i dolegliwości bólowe w całym układzie kostnym, np. wszelakiego rodzaju bóle kręgosłupa, głowy, silne migreny, bóle kolan, bioder, nawet te istniejące od wielu lat. NST jest także skuteczna w innych schorzeniach, np: nadczynności, niedoczynności tarczycy, dysfunkcji układu trawiennego, bólach menstruacyjnych, bezpłodności, problemach związanych z przekwitaniem, chronicznym zmęczeniem. Za pomocą NST efektywnie pomaga w terapii depresji i likwiduje objawy związane z długotrwałym stresem.

Jedna zabieg terapeutyczny trwa od 5 do 45 minut, w zależności od indywidualnego stanu chorego. Najczęściej dla dobrego efektu leczeniai wykorzystuję serię dwóch lub trzech sesji, chociaż zauważalne efekty są najczęściej już za pierwszym razem – mówi pan Jan. W przypadku schorzeń przewlekłych może zaistnieć potrzeba stosowania dłuższej terapii.

NST na świecie

W naszym kraju Integrację Neurostrukturalną praktykuje zaledwie kilku terapeutów, natomiast duża ilość ośrodków NST istnieje na zachodzie Europy. Na świecie propaguje ją na tą chwilę niemiecki terapeuta Michel Nixon. Do naszego kraju wiedza na temat NST dociera z opóźnieniem. Blokadą może być kurs przygotowujący terapeutów do posługiwania się techniką, a konkretnie jego ocena, która jest bardzo wysoka- ubolewa pan Jan. Oprócz tego trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, głównie wiedzę medyczną. Szkolenie to jest przeznaczone przede wszystkim dla ludzi, którzy mają zawodowo do czynienia z układem kostnym i struktura ludzkiego ciała, tj. dla fizjoterapeutów, lekarzy, chirurgów i ortopedów. Przeważająca ilość bioenergoterapeutów, którzy nie mają większej wiedzy z zakresu medycyny akademickiej, na kursie NST zaczyna się gubić.

Na czym polega NST

Integracja Neurostrukturalna jest niesłychanie skuteczną metodą terapii manualnej. Zabieg NST to wykonanie serii konkretnych i specyficznych manipulacji na poszczególnych mięśniach, ścięgnach i więzadłach, przez co organizm inicjuje mechanizmy samoleczenia i następuje korzystny efekt terapeutyczny dla ciała i umysłu. Techniki NST mocno pobudzają organizm, a odpowiedź immunologiczna kierowana jest do obszarów, gdzie występuje np. nieprawidłowe napięcie mięśni, ból bądź dysfunkcja. Podstawą terapii Jana Copa jest zasada: poprawić naturalną odporność organizmu, tak aby sam mógł się dobrze odnowić i powrócić do zdrowia. Integracja Neurostrukturalna polega na wyrównaniu procesów zachodzących w organizmie ludzkim. W ciągu dnia wykonujemy dużo czynności, które są niekorzystne dla naszego zdrowia. Pod wpływem silnego stresu mięśnie i narządy wewnętrzne ulegają napięciu. Jest to przyczyną powstawania w organizmie blokad energetycznych. Chociaż nie odczuwamy tego naprężenia, to taki proces na pewno zachodzi. Przeciętna kobieta, gdy się denerwuje, często miewa ból brzucha. Skutkują wtedy lekarstwa o działaniu rozkurczowym na mięśnie gładkie. NST w naturalny sposób, bez użycie substancji chemicznych, odblokowuje organizm, sprawia, że poszczególne narządy rozluźniają się i harmonijnie ze sobą zaczynają funkcjonować.

Szybko uwalnia od bólu

Duża liczba pacjentów trafia do Jana Copa z polecenia osób, którym już pomógł. Jeżeli ktoś przez kilka miesięcy korzystał z rehabilitacji w ośrodku zdrowia i nie zauważał pozytywnych efektów, a po dwóch, trzech sesjach u pana Jana następuje u niego znaczna poprawa, to z pewnością poleci Jana Copa swoim znajomym i rodzinie. Pacjenci są szczególnie wdzięczni, gdy uwolnię ich od bólu z powodu którego cierpią przez dłuższy czas – mówi Jan. ? niedawno przyszła do mnie 92 – letnia kobieta. Bardzo sprawna intelektualnie, lecz w odcinku lędźwiowym i stawie biodrowym dokuczał jej dokuczliwy ból promieniujący na całą nogę, nasilający się podczas siedzenia i chodzenia. Od początku zauważyłem, że kobieta ta cierpi od dłuższego czasu, ale na pytanie od kiedy ja boli, twierdziła uparcie, że od niedawna. Zrobiłem kilka prostych testów, ale kobieta nadal upierała się przy swoim. Dopiero po dłuższej rozmowie przyznała, że ból utrzymuje się od 30 lat! W perspektywie jej całego życia może to wydawać się niedługo, ale proszę sobie wyobrazić radość osoby, która wstała z łóżka i po raz pierwszy od 30 lat nie czuła bólu.

Wybieram metody szybkie i skuteczne

Terapeuta Jan Cop od wielu lat praktykuje medycynę naturalną. Wachlarz jego specjalności jest bardzo duży. Z wieloma sukcesami posługuje się akupunkturą, akupresurą, bioenergoterapią oraz medycyną fantomową. Jednak nie kończy na tym ponieważ twierdzi, że jeśli ktoś stoi w miejscu, to tak jakby się cofał.. W ciągu mojego życia szukałem tego co skuteczne, a to co nie daje oczekiwanych rezultatów, odrzucam. W tej chwili moje zainteresowania skierowały się w stronę NST. Sposób ten podoba mi się szczególnie ze względu na jego spokojne, powolne tempo. Do wykonania nie potrzeba dużej siły fizycznej. Wydawać by się mogło, że taka metoda nie da spektakularnych efektów, a jednak jest wręcz przeciwnie ? zapewnia. Z punktu widzenia medycyny klasycznej trudno stwierdzić dlaczego NST jest tak skuteczna. Obecnie w ośrodkach zdrowia medycyny akademickiej stosuje się techniki, które kiedyś uważano za oszustwo, np. metodę Eckermanna. Obecnie wykłada się na uczelniach i wydziałach fizykoterapii metody, które kiedyś byty niedopuszczalne i szykanowane.

Podziękowania

W serwisie internetowym Centrum Natura, w którym pracuje Jan Cop, widoczne są liczne świadectwa jego dobroczynnego działania: – Przez całe życie przechodziłam okropne migreny, okrutne bóle głowy oraz wymioty. Żadne lekarstwa nie pomagały. Bóle te minimum raz w miesiącu wyłączały mnie z życia na dwa – trzy dni. Nie potrafiłam nic zrobić, musiałam leżeć w łóżku. Tak mijały lata. Lekarze powiedzieli, że na to nie ma lekarstwa i trzeba będzie się do tego przyzwyczaić. Udałam się do Pana Jana z chorymi nerkami. Po dwóch wizytach stwierdziłam ze zdziwieniem, że ból głowy całkowicie ustąpił. Nerki mam w zdrowe, głowa mnie nie boli, żołądek się uspokoił, znów mogę wszystko jeść. Komfort życia bardzo mi się poprawił. Podesłałam do niego moje sąsiadki i znajome – wszystkie są bardzo zadowolone.

Od dawna miałam problemy z tarczycą. Lekarstwa hamowały rozwój choroby, ale lekarze twierdzili, że nie mam szans na pełne wyzdrowienie. Objawy fizyczne, które temu towarzyszyły, były dla mnie bardzo nieprzyjemne. Pociłam się bardzo mocno, w krótkim czasie byłam dosłownie oblana wodą, ciągle jadłam za trzech, nawet w nocy podjadałam. Przybierałam na wadze, wszyscy i wszystko mnie denerwowało, z błahych powodów wpadałam w furię, często miałam duszności, ściskało mnie w okolicy szyi, serce mi kołatało. To był koszmar, który trwał parę lat. Po 6 wizytach wszystkie objawy minęły. Wykonałam badania, okazało się, że moja tarczyca jest w normie. Jak mu nie dziękować? Dzięki niemu czuję, że żyję.Adresy przyjęć Jana Copa

Centrum Natura
ul. Szlak 26, Kraków
tel. (12) 632 65 75

ul. Lazarowicza 21, Dębica
tel. kom. 692 251 535

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – Jakub Karski

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jan cop
  • jan cop dębica
  • cop dębica
  • jan cop dębica opinie
  • jan cop opinie
  • jan cop bioenergoterapeuta
  • jan rybkowski bioenergoterapeuta kontakt
  • cop jan dębica
  • integracja neurostrukturalna
  • jan cop bioenergoterapeuta opinie

Comments are closed.